apex clinic apex clinic apex clinic

0532 064 13 41
info@apexclinic.com.tr
Şişli/İstanbul

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir? Kimlere Yapılabilir?

Rinoplasti

Rinoplasti bir burun estetik ameliyatı olmaktadır. Bu estetik operasyonu genellikle kişilerin görüntülerini beğenmemesinden dolayı meydana gelmektedir. Bazı durumlarda ise herhangi bir yaralanma zedelenme gibi olaylar yaşandıktan sonra bu estetik ameliyatı yapılmaktadır. Çoğu zaman solunum güçlüğü gibi problemlerin yaşandığı dönemlerde rinoplasti estetiğine başvurulmaktadır. Herkesin aklına ilk gelebilecek soru rinoplasti nedir sorusu olmaktadır.

Burnun üst ya da alt kısımlarından meydana gelen oluşabilecek olan kırıkların yapısına burun yapısı denmektedir. Burun insan vücudundaki en önemli solunum araçlarından biridir. Bu estetik belirli gün ve saatler içerisinde mevsimsel olarak değişmektedir. Bu estetik tarzında en önemli faktörlerden biri doktorun deneyimi olmaktadır. Doktor ne kadar deneyimli olursa o kadar başarılı operasyonlar gerçekleşmektedir.

Rinoplasti Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Gerekli görüldüğü takdirde yapılan bir estetik türüdür. Herhangi bir deri tabakasının ya da kıkırdak dokunun problem yaşaması durumunda burun estetiği muhakkak şart koşulmaktadır. Burun estetiği yapılmadan önce bir plan yapılması gerekmektedir. Bu tarz estetik türünde cerrahi operasyonlar devreye gireceği için kişinin yüz hatlarının önemi çok büyük olmaktadır. Herhangi bir operasyon sonucu bireyin zarar görmemesi için her nokta en ince ayrıntısına kadar değerlendirilmektedir. Kanama enfeksiyon ya da anestezi gibi durumlarda olumsuz etkileri yaşanmaması için kişinin tetkikleri düzenli ve doğru olarak yapılmaktadır.

Burunlarda son yıllarda nefes alma zorlukları ile ilgili problemler meydana gelmektedir. Bu da rinoplasti estetiğine ihtiyaç duyulduğunun en önemli göstergesidir. Burun estetiği yapılmadan önce semptomlar incelenip değerlendirilir ve estetiğin olacağına karar verilmektedir. Hasta nasıl bir estetik istediğini burnunun nasıl olmasını istediğini cerrahı anlatmaktadır. Burun ameliyatları olan kişiler Genellikle aynı gün içerisinde hastaneden çıkabilmektedir. Birçok hususa dikkat etmesi gerekmektedir.

Rinoplasti Estetiğinden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kişi bu estetik ameliyatından sonra muhakkak hareketlerine dikkat etmesi gerekmektedir. Yüzde belli bölümlerde şişmelerin meydana geleceği için dış etkilere karşı kendini ve burnunu kesinlikle korumalıdır. Genel anlamda iç pansumanlar yapılmaktadır. Hasta 1 ve 7 gün arasında iç pansumanları sürekli yeniletir ve kontrol ettirir. Hastanın burnunun şişmesini önlemek için muhakkak başının göğüs hizasından daha yüksek bir yerde durması gerekmektedir. Böylece şişlikler minimum seviyeye inecektir. Koşu ani hareketler, buruna darbe, çok sıcak ya da çok soğuk duş almaması gerekmektedir.

Rinoplasti Estetiği Fiyatları Nasıl Olmaktadır?

Bu estetik fiyatları cerrahtan cerraha göre değişmektedir. İşlemin büyüklüğü verilecek saat aralığı ameliyatları ve estetiği fiyat konusunda etkilemektedir. Burnun işlemi ne kadar fazla olursa rinoplasti fiyatları o kadar artacaktır. En hassas ve dikkat edilmesi gereken yer olan burun iyi ve doğru yerde yaptırılmalıdır. Kişi operasyonlardan sonra verilen her öneriye dikkat ederse erken iyileşecektir. Operasyonlar iyileşme aralığı bir hafta ve 2 ay içerisinde değişiklik göstererek bu estetikten sonra burnun tam oturması ise yaklaşık olarak 1 yıl kadar sürmektedir.

Previous Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp