apex clinic apex clinic apex clinic

0532 064 13 41
info@apexclinic.com.tr
Şişli/İstanbul

Yaşamak için gerekli oksijenin kapısı olan, yüzün karakteristik yapısında öncü duyu organımız olan burnumuzun estetik görüntüsünün hoş olmasını hepimiz isteriz. Büyük, kaba, deforme olmuş bir burun dış görüntümüzü etkileyeceği gibi psikolojimizde de olumsuz etkiler yaratacaktır. Fiziksel görüntüde oluşturacağı sıkıntının yanı sıra rahat bir nefes için sağlıklı bir burun yapısına ihtiyaç olduğu da unutulmamalıdır. Sağlıksız bir burun; baş ağrısı, kronik yorgunluk, horlama, uyku düzensizliği gibi sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Tüm bu sorunların çözümü ApexClinic olarak hastanemizde gerçekleştirilecek olan burun estetiği operasyonu ile mümkün.
Sağlık ve estetik amaçlı yapılan burun estetiği operasyonu; burun küçültme, burun ucu kaldırma, burun kemiğinin alınması (deviasyon) gibi işlemlerin yapıldığı cerrahi operasyondur.

Hastalık, kaza, genetik faktörler, doğumsal nedenler ile nefes almakta güçlük, burunda tıkanıklık veya kırık, konuşmakta zorluk, ileri seviyede horlama veya koku alma / alamama gibi önemli sağlık sorunları yaşayan kişilere uygulanan, açık ve kapalı olmak üzere iki yöntemi olan burun estetiği ameliyatı ile burun kemerinin veya burun ucunun şeklinin değiştirilmesi, burnun küçültülmesi veya büyütebilmesi, burun deliklerinizin küçültülebilmesi, burun kökü ile alın arasındaki veya burun ucu ile dudak arasındaki açının değiştirilmesi mümkün olup, soluk almamızda sorun oluşturan polip, sinüzit, burun etleri ve deviyeseptum gibi problemlerin ortadan kaldırılması mümkündür.

Hastanemizde 18 yaş itibari ile uygun görülen burun estetiği operasyonu; 45 – 50 gibi ilerleyen yaşlarda yapıldığında tatminkar sonuçlar veremeyebilir.
ApexClinic olarak hastanemizde operasyon öncesi hastanın fotoğrafı çekilerek, bilgisayar ortamında hayal edilen görüntü oluşturulup, hastanın onayı alınarak uygulanan burun estetiği; anestezi altında yapılan, ortalama süresi 1-3 saat süren estetik cerrahi operasyondur.

Operasyondan en az 1 hafta öncesi hastanın sigara, alkol ve kan sulandırıcı ilaç kullanımını kesmesi gerekmektedir.
Burnun şeklinin tam oturması, dayanıklılığının korunması ve operasyon sonrası oluşabilecek şişlikleri azaltmak amacıyla operasyon bitiminde hastanın burnunun içine tampon veya silikon, burun sırtına ise alçı yerleştirilmektedir.

Kalıcı bir operasyon olan burun estetiğinde operasyon ile oluşturulan şekil değişim göstermez ancak burnun tam şeklini alması 6 ay ile 1 yıl sürmektedir.
Burun estetiği olan kişiler ameliyat sonrası burnunun şeklinden memnun kalmazsa, ikinci bir operasyon için 6 ay beklemek zorundadır.

Operasyon sonrasında oluşabilecek şişlik ve morluklar 48- 72 saat içerisinde iyileşme göstermektedir. Oluşabilecek şişlik ve ödemi buz uygulaması yaparak azaltmak mümkün.

Burun estetiği operasyonunda burun içine tampon yerleştirilmiş ise hasta operasyondan 1-2 gün sonra, silikon yerleştirilmiş ise operasyondan 5-6 gün sonra taburcu edilmektedir. Hastanemizde operasyonda uygulanan dikişler 7-8 gün içerisinde alınır ancak alçı ise 7. veya 8. günde çıkartılmaktadır.
Burun estetiği ameliyatı sonrasında; operasyon uygulanan ve ortalama 1 hafta süre kalması gereken sargılar ıslanmamalı, hasta buhardan uzak durmalı, sargılar çıkarıldıktan sonra burun bölgesi özel losyonlar ile temizlenmeli, spor ve fiziksel hareketlerden uzak durulmalı, yüz bölgesinin fazla harekete maruz bırakılmamalıdır.

Ayrıca operasyon sonrası dişler daha narin, daha yavaş hareketle fırçalanmalıdır. Burun estetiği uygulanan hasta şayet lens kullanıyorsa 5 gün boyunca lens kullanmamalıdır. Gözlük kullanan hastalar ise 2 ay boyunca gözlük kullanmamalıdır.

Whatsapp