apex clinic apex clinic apex clinic

0532 064 13 41
info@apexclinic.com.tr
Şişli/İstanbul

Doğal görünümlü, kalıcı ve sağlıklı saçlar elde etmek için farklı nedenlerle saç dökülmesi görülen kişilerde uygulanan bir dizi işlemdir. Saç ekim işlemlerinde kel bölgeye kişinin kendi sağlıklı ve doğal saçları ekilir.

Saç ekimi yapmak isteyenlerden toplanan saçlar, dökülmeden muzdarip alanlardan toplanır. Saç ekimi kişiye, hiç dökülmemiş ve orijinal bir görünüm gibi doğal, kalıcı bir görüntü sağlar.

Dünyanın pek çok yerinde, FUE yöntemi özellikle modern yöntem olarak tercih edilir. Asıl sebep, uygulanabilirliği ve olumlu sonuçların genele oranıdır. Uzmanlar, bu yöntemi yalnızca teknolojik ve teknik temelin doğru bir şekilde belirlendiği durumlarda önerir.

FUE Yöntemi Nedir?

Saç ekiminde FUE yöntemi dünya çapında geçerli ve etkili bir yöntemdir. Saç köklerinin tek tek kel bölgeye implante edildiği bu yöntemde saçın kesilmesi, folikül çıkarma işleminden önce yapılır. Neredeyse 1 mm kadar kısaltılmış saçlar, yerel anestezik ilaçlar kullanılarak toplanır. Saç köklerinin çıkarılması ve uygun alanlara yerleştirilmesi uygun bir şekilde gerçekleştirilir.

Saç kökünü ortalayacak şekilde yaklaştırılan mikro motor ucu cildin içine batırılır ve saçın büyüme açısına göre çıkarılır. Saç böylece folikül ve çevresindeki doku ile kesilir. Bu kesi silindir şeklindedir.

Whatsapp