apex clinic apex clinic apex clinic

0532 064 13 41
info@apexclinic.com.tr
Şişli/İstanbul

Günlük hayatımızda yaptığımız hareketlerin çoğunu kollarımız sayesinde yapabiliyoruz. Kollarımızda diğer dokularımız gibi yaşlanmaya yer çekiminin de etkisi ile karşı koyamıyor.Zaman içerisinde gevşeyen kol derisi sarkmaya mahkum kalıyor. Gergin yapısını kaybetmiş, sarkmış ya da sarkmaya yüz tutmuş kol derisi sebebiyle kıyafet özgürlüğümüzde kısıtlanmış oluyor.Sarkmış kol derisi sebebiyle yaşadığımız sorunlara Apex Clinic olarak hastanemizde uzman doktorların  uygulayacağı  kol germe operasyonu ile son verilebilir.

Kol derisi ve dokusunda sarkma ve gevşeme problemi olan hastalar için uygulanan kol germe operasyonu, genetik rahatsızlığı olmamak kaydı ile orta yaş üstü kişilerde uygulanmaktadır.

Hastanemizde gerçekleşecek olan kol germe operasyonu süresi yaklaşık olarak 1 -1.5 saat olup, gerekirse operasyonda liposakşında uygulanabilinir.

Hastanemizde gerçekleştirilecek operasyon için engel oluşturulabilecek durumlar anestezi doktoru tarafından denetlenip, gerekli kan tahlilleri yapılmaktadır.

Hastanemizde kol germe operasyonu uygulanan hasta operasyondan 4 saat sonra yemek yiyebileceği gibi aynı gün taburcu da edilir. Operasyondan 1-2 gün sonra yıkanabilir.Ameliyat bölgesinde oluşabilecek ödem ve şişlik gibi sorunların düzelmesi 2-3 haftayı bulmaktadır. Buna rağmen kol germe operasyonu uygulana hastalar günlük yaşantılarından uzun süre mahrum kalmazlar,hafif egzersizler yapabilirler.

Whatsapp