apex clinic apex clinic apex clinic

0532 064 13 41
info@apexclinic.com.tr
Şişli/İstanbul

Popo protezi popo bölgesinin yeniden şekillendirilmesi amacıyla dik ve dolgun bir görünüm elde etmek için yapılan estetik bir işlemdir. Son yılarda hızla artan popo protezi Apex Clinic olarak hastanemizde uzman doktorlar tarafından iki yöntem kullanılarak yapılmaktadır.

İlk yöntemde hastanın kendi yağ dokusu kullanılarak popo dolgunlaştırılır. İkinci yöntemde ise silikon popo protezi kullanılarak popo bölgesi büyütülür.
Yaşlanma ya da kilo kaybı nedeniyle popo bölgesinde sarkma, gevşeme ya da düzleşme gibi estetik sorunu olan,herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişiler popo estetiğine uygun kişilerdir.

Hastanemizde gerçekleştirilecek olan popo protezi ameliyatı genel anestezi altında yaklaşık 2-3 saat sürmektedir. Hasta ertesi gün taburcu edilir. Hasta ameliyat sonrası 1 ay boyunca yüz üstü yatmalı, popo üzerine değil yan bir şekilde oturmalıdır.

Popo estetiği sırasında silikon popo protezi kullanılması halinde ameliyatın ardından bölgede birikecek sıvıların dışarıya atılmasını sağlama amacıyla dren denilen plastik küçük tüpler yerleştirilir. Drenlerin çıkarılması 3-5 gün içinde olur. Oluşturulan yeni popo görünümünün şeklini koruyabilmesi için hastaların doktorun önerdiği gibi birkaç hafta süreyle özel bir korse giymesi gerekir. Bölgedeki şişliklerin inmesiyle birlikte popo şekli 3-6 ay içinde belirgin bir hale gelir.

Whatsapp