apex clinic apex clinic apex clinic

0532 064 13 41
info@apexclinic.com.tr
Şişli/İstanbul

Yaşlanmanın etkisiyle dolgunluğunu yitiren insan vücudundaki cilt yerçekiminin etkisiyle sarktığı gibi belli alanlarda çizgilenmeler,oluklar ve hacim kayıpları yaşamaktadır.Yüz,meme, kalça,bacak,gibi bölgelerde yumuşak doku hacim olarak azalıp,belirginliğini yitirdiği gibi kanser,kaza,yanık gibi durumlarda da bu sorunlar yaşanabilir. Yaşanabilecek bu sorunlarda dolgu maddesi olarak  kişinin kendi vücudundan elde edilen yağ hücreleri kullanılmaktadır.yağ enjeksiyonları kesin sonuçlarıyla vazgeçilmez bir işlem olarak son yıllarda yaygınlaşmıştır.

Hastanemizde lokal, sedasyon veya genel anestezi altında yapılan yağ enjeksiyonlarının ortalama süresi 30 dakika ile 2 saat arasında değişmektedir.Anestezi şeklini ve süresini Alınacak yağ miktarı ve enjekte edilecek alanın genişliği belirlemektedir. Vücudun yağdan zengin alanlarına ince kanüllerle girilerek liposuction yöntemiyle alınan yağ, çeşitli işlemlere tabi tutularak kök hücreden zengin kısmı elde edilir. Bu saflaştırılmış yağ dokusu daha sonra istenilen bölgelere enjekte edilir.

Estetik amaçlar dışında herhangi bir sebeple vücutta doku eksikliği veya asimetrileri olan kişilerde uygun olan yağ enjeksiyonu izsiz cerrahi operasyondur.

Apex Clinic  olarak hastanemizde gerçekleştirilecek operasyon için engel oluşturulabilecek durumların anestezi doktoru tarafından denetlenip,gerekli kan tahlilleri yapılır.

Yağ enjeksiyonu operasyonu uygulanan hasta operasyondan 4 saat sonra yemek yiyebileceği gibi hasta yatağından kalkarak yürümeye başlar. Operasyon sonrası oluşabilecek şişme ve morluklar her hastada görülmeyebilir. Yüz bölgesinde yapılan enjeksiyonlarında buz uygulaması yapılır.Yağ enjeksiyonu operasyonu sonrası oluşan dem ve morluklar, 48-72 saat içinde büyük oranda geçmektedir. Yağ enjeksiyonu operasyonu uygulan hasta aynı gün içinde hasta taburcu edildiği gibi birkaç gün içinde günlük yaşamına döner.

Whatsapp