Brezilya Popo Estetiği (BBL)

BBL

BBL Estetiği

Orantılı bir vücut isteyen kişilerin ilk yaptırdığı şey popo kaldırma ameliyatları olmaktadır. Bu ameliyatlar günümüzde çok yaygın olarak yapılan ağrısız acısız ve özel ameliyatlar olarak bulunmaktadır. Kişiler daha dolgun ve aynı zamanda yuvarlak bir popo görüntüsü sağlamak için muhakkak bu tekniklere başvurmaktadır. Popoyu bu hale getirmek için özel yağ ile transferler yapılmaktadır. Özellikle kalça bölgesinde dolgunluğun fazlasıyla arttırılmak istenmesi için yağ dokularından transferler yapılmaktadır. Oldukça yaygınlaşan popüler bir ameliyat olarak bilinmektedir. Bu şekilde bbl nedir tarzı soruların cevabı da en doğru şekilde verilmiş olmaktadır.

Popo kaldırma estetiğinde silikona başvurulmadan kalçaların boyutlarına özel şekiller verilmektedir. Özellikle liposuction ile birlikte karında uyluk bölgelerinde ya da belde olan fazla yağlar alınarak kalçaya enjekte edilmektedir. Bu ameliyat ile birlikte vücutta oluşabilecek tüm oranlar doğru bir şekilde iyileşmektedir. Özellikle fazla olan bölgelerden alınan yağlar sayesinde orantısız görüntülerin önüne geçilmiş olunmaktadır. Böylece bütünlük en doğru şekilde sağlanmaktadır.

Eğer kişinin vücudunda yağ kitlesi az ise bu silikon sayesinde de meydana gelebilmektedir. İstenilen büyüklükteki silikonlar poponun dokularını hiçbir şekilde zarar vermeden delilerin alt kısmına yerleştirilmektedir. Popo küçültme ya da popo dikleştirme yöntemleri için en uygun şey liposuction olmaktadır.

 

BBL İle Estetiği Kimlere Yapılabilmektedir?

Bu estetikler kalça oranını ve şeklini beğenmeyen herkese rahatlıkla yapılabilmektedir. Kalçaların yapıları genetik yapılar ile belirlenmektedir. Vücudun iskelet şekli yağ depoları gibi etkiler kalçanın ya da poponun görüntüsünü etkilemektedir. Bu estetikler her yaştaki bireye rahatlıkla yapılabilmektedir. Herhangi bir zararı ve sıkıntısı bulunmamaktadır. Kalçalarında aşırı sarkma olmayan kişiler vücudun bölgelerinde yeterince yağ olan kişiler Bu operasyonları daha rahat bir şekilde yaptırabilmektedir. Popoya hiçbir şekilde zarar vermeden istenen büyüklüklere ve kaldırma seviyelerine rahatlıkla getirilebilmektedir.

 

BBL Estetiklerinin Faydaları Neler Olmaktadır?

Özellikle kadınlarda alt bedenlerin kıvrımlarını daha iyi göstererek geliştirmektedir. Kalçaları daha dolgun ve dik bir şekilde göstermektedir. Vücudun diğer bölgelerindeki yağlar azalacağı için vücut çok daha iyi bir şekilde kendini belli etmektedir. Bir kıyafet giyildiği zaman daha çekici vücut hatlarına sahip olunmaktadır. Özellikle yüz kalçaları olan kişilerde göze güzel gelecek popolar elde edilmektedir. Estetik açısından göze çok hoş gelecek durumlar ortaya çıkmaktadır. Vücuttaki alt ve üst dengesini oluşturarak faydalı bir görüntü oluşur.

 

BBL Estetik Operasyonları Nasıl Yapılmaktadır?

Bu operasyonlara başvurulmadan önce kişinin vücut yapısı yağ oranları kontrol edilmektedir. Ameliyat aşamasında vücudun belirli bölgelerinden uygun yollar ile yağlar alınmaktadır. Yağ dokularına minimal bir şekilde hasar vermeden belli prensipler ile yağların toplanması ve alınması sağlanmaktadır. Vücuttan toplanan bu yağlar gerek duyulan bölgeye uygun bir şekilde nakledilmektedir. Alınan yağlar saflaştırılarak popo bölgesi için transfere hazırlanmaktadır.

Poponun hacmini büyütüp geliştirmek isteyen kişiler muhakkak bu operasyona başvurmaktadır. Tüm yağlar bu bölgede kalmayacak bir süre sonra kendi kendine bir kısmı erimektedir. Cerrah her şey göz önünde bulundurarak ameliyatı oldukça hijyenik ve olumlu koşullar altında yapmaktadır.

 

BBL Estetiğinden Sonra İyileşme Süreci Nasıl Olmaktadır?

Bu estetiği geçiren kişiler muhakkak iyileşme süreçlerinde bazı önlemler alınması gerekmektedir. Ameliyattan sonra oluşabilecek minimum düzeydeki ağrılar için ufak dozlarda ağrı kesicilerin tüketilmesi gerekmektedir. Bu ameliyattan sonra 2 hafta boyunca kalça üzerine oturmak ya da uzanmak yasak olmaktadır. Operasyonu yapan hekim muhakkak yüzüstü yatmayı daha fazla önermektedir. Bir süre tuvalet ihtiyacı dışındaki bütün aktivitelerin ayakta durarak yapılması önerilecektir.

Kalçanın üzerine hemen baskı yaratılmamak için simit tipinde koltuklar kullanılmaktadır. Ameliyat süresinden 8 hafta sonra kişi normal hayatına geri dönebilmektedir. Ameliyat süresindeki ilk bir hafta çok önemlidir. Ameliyat olan kişi Bu bir haftaya atlattıktan sonra 10 ile 14 gün içerisinde işine geri dönebilmektedir.

 

BBL Estetiği Fiyatları Nasıldır?

Bu estetikteki belirlenen fiyat aralıkları sürekli değişim göstermektedir. Kalçaların yapısı büyüklüğü uygulanacak yağ miktarları bbl estetiği fiyatları konusunda değişimlere neden olabilmektedir. İstediğin yapıldığı klinik ve cerrah fiyatları etkilemektedir. Kişi bu ameliyata karar verdikten sonra uygun cerrahi ile görüşerek yapacağı işlemleri cerrahtan öğrenmektedir. Sonrasında uygun testler ve analizlerden geçtikten sonra hangi yönteme başvurulacağı ne kadar bir yağ alınacağı belirlenip fiyat analizine gidilmektedir. Bunların hepsi belirlendikten sonra doktor hastasına fiyatı vermektedir.

Son Güncelleme Ağustos 2, 2023 Editör Bilgisi:[email protected]
Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?