Otoplasti Operasyonu

Otoplasti

Kepçe Kulak (Otoplasti)

Kepçe kulak ameliyatı olarak bilinen otoplasti, estetik görünüm sağlayan uygulamalardan biridir. Kepçe kulak ya da büyük kulak problemi yaşayan kişilerin yaptırdıkları bir işlemdir. Kepçe kulak sorunu küçük yaşlardan olgunluk çağına kadar devam etmektedir. Özgüven problemi yaşanmasının en temel nedenlerinden biri olarak gösterilmektedir. Merkezimiz tarafından yapılan otoplasti ile estetik bir görünüm sağlamak da mümkün hale gelmektedir. Otoplasti fiyatları hakkında bilgi almak isteyen kişiler merkezimiz ile iletişime geçerek fiyat ve tedavi yöntemlerini öğrenmektedir.

Kişiye özel ayrı kepçe kulak ameliyatı fiyatları belirlenmektedir. İşlem başına ayrı bir ücretlendirme yapılarak kişiye bilgi verilmektedir. Pek çok kişinin merak ettiği otoplasti uygulamaları ile daha estetik bir yüz ifadesi kazanmak da mümkündür. Yeni nesil teknolojik cihazlar kullanılarak yapılan bu cerrahi işlem herhangi bir komplikasyon oluşmadan tedavinin başlamasını sağlamaktadır. Cerrahi olarak kulak küçültme ameliyatı olarak da yapılmaktadır. Ameliyat sonunda kişi istediği görünüme kavuşmaktadır. Aynı zamanda kısa sürede iyileşme yaşanmaktadır.

Otoplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Otoplasti ameliyatı süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Operasyon süresi ortalama 1 veya 2 saat aralığında devam etmektedir. Bu ameliyatı olmak isteyen kişiler tüm detayları ile ameliyat hakkında bilgi almaktadır. Merak edilen konuların başında ise operasyonun kaç saat ya da ne kadar sürdüğü gelmektedir. Otoplasti ameliyatı genel olarak 1 ila 2 saat aralığında süren işlemlerden biridir. Rahat bir çalışma alanı ve süresi belirlenmektedir. Böylelikle herhangi bir komplikasyon ya da risk oluşmamaktadır. İyileşme süresi de ameliyat kadar hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Otoplasti İşlemi Sonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Otoplasti ameliyatı olan kişiler doktorun belirttiği süre boyunda kulaklarını geriye doğru bant içerisinde tutmalıdır. Böylelikle kulak şekli daha estetik bir form kazanmaktadır. Daha küçük yaşta olan kişiler için ameliyat sonrası gece yatarken kulak kapatılması gerekmektedir. Böylelikle kulağın formunda bir değişiklik yaşanmamaktadır. Ameliyat sonrasında optik ya da güneş gözlüğü kullanımlarına 2 hafta ara verilmelidir.

Son Güncelleme Ağustos 2, 2023 Editör Bilgisi:[email protected]
Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?