Apex Clinic

Gastrik Bypass

Gastrik bypass, mide boyutunun küçültüldüğü bir kilo verme ameliyatıdır. Hastanın daha çabuk doymasını ve daha az besin tüketmesini sağlar. Apex Clinic’de uzman doktorlarımızın liderliğinde deneyimli sağlık personellerinden oluşan bir ekiple gastrik bypass ameliyatını gerçekleştiriyoruz. Gastrik bypass ameliyatı ve maliyeti hakkında bilgi almak için makalemizi okumaya devam edin.

gastrik bypass

Gastrik Bypass Nedir?

Gastrik Bypass ameliyatları, birkaç ay içinde büyük miktarda kilo vermeye yardımcı olur. Ameliyat personeli midenin üst kısmını diğerlerinden ayırarak yeni, daha küçük bir kese oluşturmak için küçük kesiler yapar. Yeni kese daha sonra ince bağırsaklara bağlanır. Böylece, yiyecek mideyi “atlar” ve doğrudan bağırsaklara gider. Midenin küçültülmesiyle hastalar eskisinden daha çabuk tok hissetmeye başlarlar, bu da gün içinde daha az acıkmaya ve çok daha az yemek yemeye yol açar.

Gastrik baypas laparoskopik bir ameliyattır, yani açık ameliyat değildir. Alanın doktor tarafından çalıştırılabilmesi için sadece birkaç kesi (yaklaşık 1 cm) yapılır. Genel anestezi altında yapılır.

Kimler Gastrik Bypass Yaptırabilir?

Bir hastanın BMI’si 38’in üzerindeyse ve birkaç diyet ve egzersiz denedikten sonra hala kilo vermekle mücadele ediyorsa, gastrik bypass harika bir seçenektir.

Gastrik Bypass Teknikleri

Çoğu cerrah tarafından tercih edilen iki yaygın gastrik bypass tekniği Roux-En-Y ve Mini Gastrik Bypass’tır. Uygun teknik her hasta için farklı olabilir. Doktor, konsültasyon sırasında belirli bir hasta için hangi yöntemin daha iyi olduğuna karar verir.

Ameliyattan Sonraki Dönem

Cerrahiden sonra, küçük miktarlarda gıda alınmasıyla hastalar kolayca doygunluk hissedebilir ve bir süre sonra bu tokluk iştah kaybına dönüşmektedir.

Total gıda alımı anlamlı şekilde azalır. Yeni oluşturulan midenin küçülmüş boyutuna ve azalmış gıda emilimine bağlı olarak, gerekli vitamin ve mineral desteklerin kullanımı için cerrahın ve diyetisyenlerin talimatlarının izlenmesi gerekir. Böylece hasta vitamin ve mineral kaybı yaşamadan kilo verebilir.

Vücut Kitle İndeksi Hesaplama

Vücut Kitle İndeksi Hesaplama

Son Güncelleme Ağustos 2, 2023 Editör Bilgisi:[email protected]
Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?