Meme Küçültme

Meme Küçültme

Meme Küçültme

Bayanlarda genel olarak meme küçültme ameliyatı göğüslerin vücut hatlarından büyük olması durumunda yapılmaktadır. Göğüslerin büyük olma nedenleri; hamilelik, genetik faktörler, aşırı kilo alımı, hormonal rahatsızlıklardır.

Göğüslerin vücut hatlarından büyük olması durumunda verdiği rahatsızlıklar;omuz bölgesinde oluşan sütyen askı izleri, boyun ve bel ağrısı, göğüs altlarında oluşan terleme ve kızarıklık, kambur bir duruşa sebebiyettir. Apex Clinic olarak hastanemizde gerçekleştireceğiniz meme küçültme operasyonuyla bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz.

Meme küçültme operasyonu 2-3 saat süren bir ameliyat olup, ameliyat esnasında takılan direnler 24-48 saat arasında çekilir. Taburcu olurken ilk pansumanla birlikte sporcu sütyeni takılır. 1-3 ay arasında kullanacağınız toparlayıcı sütyen Apex Clinic olarak hastanemiz tarafından temin edilir.
Küçültülen dokularda süt kanalarının bir kısmının da olması nedeniyle emzirme esnasında sütün yüzde 20 oranında az gelmesi olabilir. Bu operasyonun kanser riskini artırması ile ilgili bir kanıt yoktur.

Operasyon sonrası 1 hafta boyunca ağrı kesici ve antibiyotik kullanılmalıdır. Normal hayata dönüş 48- 72 saat arasında değişmektedir. 6 ay içerisinde ise gerçekleşen operasyonun net sonucu alınmaktadır.

Meme küçültme operasyonu sonrası meme altında T şeklinde iz kalmaktadır. Meme küçültme operasyonunda göğüsler hastanın vücut ölçülerine ve omuz genişliğine oranla küçültülmektedir. Mememe küçültme operasyon sonrası tekrar büyümezler.

Operasyondan sonra hasta tenis yüzme gibi sporlardan uzak durmalıdır. Bu sporlar göğüs kaslarını zorlamaktadır. Operasyon sonrası 3-4 hafta süre içinde ağır cisimler kaldırmamalı, mecbur kalmadıkça kollarını yukarıya kaldırmamalı, ilk 1 hafta araba kullanmamalıdır.

Hasta operasyon sonrası ilk 15 gün terlemekten kaçınmalı,4-6 hafta göğüsleri direkt güneş ışığından korumalı,3 ay boyunca balensiz sütyen kullanmalıdır. Operasyondan 3- 5 gün sonra hasta banyo yapabilir. Kesi izinin sorunsuz iyileşmesine yardımcı olacak bantlar ve merhemler kullanabilir. Operasyondan sonra 1 hafta boyunca cinsel ilişkiye girmekten uzak durmak gerekmekte olup, 6 hafta boyunca göğüsler darbe ve temastan korunmalıdır.

 
Son Güncelleme Ağustos 2, 2023 Editör Bilgisi:[email protected]
Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?