Vaser Liposuction

Vaser Liposuction

Vaser liposuction, klasik liposuction uygulamalarına kıyasla çok sayıda avantaj ve kolaylık sağlar. Bu yöntemde ultrasound adı verilen ultrasonik ses dalgalarıyla sadece yağ hücrelerine tesir edecek şekilde cilt altındaki yağ dokusu sıvılaştırılıyor. Daha sonra ise sıvılaştırılan yağ dokusu vücuttan özel kanüllerle çekiliyor.

Vaser Liposuction yöntemi, klasik yöntemlere göre vücuttan tek seferde daha fazla yağın atılmasını ve uygulanan bölgenin daha doğal ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağlar. Erkek hastalarda bu uygulama sayesinde baklava (six pack) olarak bilinen karın kası grubu belirgin hale gelir.

Bölgesel yağlanma şikayeti olan ve bu yağlarından kurtulmak isteyen hastalarımıza uyguladığız bu son teknoloji yöntem, klasik yöntemlere göre daha hızlı ve kalıcı sonuç vermekte ve daha hızlı iyileşme imkanı sağlar. Ayrıca vaser liposuction yönteminde görülen komplikasyon riski, yine klasik yöntemlere göre oldukça düşüktür.

VASER Liposuction’ın bir diğer önemli özelliği de, vücuttan alınan yağların yeniden dolgu olarak vücuda uygulanabilmesidir. Bu yöntemle vücuttan alınan yağlar, ekstra bir işlem gerektirmeden örneğin; yüzde çöküntü olan, dolgun ve canlı bir görünüm kazandırılmak istenen kısımlara uygulanabilir. Misafirlerimizin yağ dolgusu için en çok tercih ettikleri vücut bölümleri yüz ve popo bölgesidir.

VASER Liposuction, tek bir alana uygulanabileceği gibi birden çok bölgeye kombine şekilde uygulanabilir. Uygulanan alanın büyüklüğüne ve sayısına göre ameliyat saati değişiklik gösterir.

Yine uygulanan bölgenin yeri, sayısı ve hacmine göre misafirlerimizin taburcu olma süreleri uygulanacak anestezi tipi belirlenir. Operasyon sonrasında misafirlerimizin 6 hafta boyunca korselerini giymelerini önermekteyiz. İyileşme süresi de yine operasyonun kapsamına göre 3 gün ile 1 hafta arasında süre alır.

Bu yöntemde hastanın yağlarının eritilmesi ve atılması için ses dalgaları kullanılır. Ultrasonik ses dalgaları kullanılarak katı halde bulunan yağ hücrelerinin eritilmesi amaçlanır. Sıvı hale gelen yağ hücreleri ince kanüller aracılığı ile vücuttan atılır.

 

Son Güncelleme Ağustos 2, 2023 Editör Bilgisi:[email protected]
Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?