badem göz estetiği

Badem Göz Estetiği

Kantoplasti de denilen badem göz ameliyatı, göz kapaklarında ya da göz çevresinde meydana gelen rahatsız edici sarkmaları gideren, bunun yanında gözlerin çekik bir görünümde olmasını sağlayan estetik bir işlemdir. Badem göz estetiği, genel olarak en popüler göz estetik uygulamaları içinde yer almaktadır. Kadınlar ve erkeklerde raht bir şekilde uygulanabilen badem göz ameliyatı ile çok daha genç, diri ve sağlıklı bir görüntü elde edilmektedir.

Badem Göz Ameliyatı

Badem göz ameliyatı yaptıran birçok farklı kişi çok daha çekici bir görünüme sahip oldukları için, pek çok kişi badem göz estetiği operasyonunun kimlere yapılabileceğini merak etmektedir. Bu konuya açıklık getirecek olursak, badem göz ameliyatı, kadın ya da erkek fark etmeksizin herkese uygulanabilen bir operasyondur. Badem göz estetiği uygulamasında gözün dış köşesi yukarıya gerilmekte ve kemik zarına asılmaktadır.

Bu operasyon kalıcı bir operasyon olması sebebiyle tercih edilmiş olsa da, yaş faktörünün ilerlemesi ile birlikte zamanla tekrardan yapılma gereksinimi doğabilir. Eğer, badem göz ameliyatı olmak istiyorsanız ve üst ya da alt göz kapağınızda bir sorun varsa, en başta bu sorunun giderilmesi gerekmektedir. Sorun ortadan kalktığı zaman badem göz ameliyatı yapılabilmektedir.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Cerrahi bir operasyon olan badem göz estetiği, genel olarak lokal anestezi altında yapılan bir operasyon olmaktadır. Bu uygulamada en başta işlemin yapılacağı bölge uyuşturulmaktadır. Badem göz estetiği operasyonunda gözün dış kenarlarında bulunan bağların, daha yukarıya çekilerek bu noktada bulunan kemiğe sabitlenmesidir. Buna bağlı olarak da göz, çok daha çekik ve daha belirgin bir görüntüye kavuşmaktadır. Bu operasyon hastanede kalmayı gerektirmez.

Ameliyat sonrasında hasta hemen evine dönebilir. Genel olarak badem göz estetiği uygulamalarında özel dikişler kullanılmaktadır. Bu özel dikişler de kendiliğinden erime özelliğine sahip olmaktadır. Buna bağlı olarak da dikiş alımı yapılmaz. Bu süreçte hasta, hemen iş başı yapabilir ve günlük hayatına da çok rahat bir şekilde devam edebilir.

Badem Göz Ameliyat Öncesi ve Sonrası

Badem göz estetiği yaptırmaya karar vermeden önce doktor ve hastane seçimine çok büyük önem verilmelidir. Bu konuda deneyimli plastik cerrahi uzmanları sayesinde sorunsuz bir işlem yapılması gerekir. Operasyon öncesinde uzman doktor, kişinin yüz hatlarını inceler ve sonra gerekli olan tüm planlamayı buna göre yapar. Bunun yanında ameliyatın yapılacağı gün, hasta olan kişi hastaneye gitmeden önce yüzünü bir kimyasal ile temizlememeli ya da makyaj yapmamalıdır. Ameliyat sonrasında ikinci gün duş alabilirsiniz.

Operasyon sırasında, kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır. Fakat bazı olası durumlarda alınması gereken dikişler de kullanılır. Bu gibi durumlarda da dikişler ortalama 5 veya 7 gün içinde alınmalıdır. Badem göz estetiği yapıldıktan sonra da ödem ya da kızarıklık ve hafif ağrı gibi şikayetlerle karşılaşılabilir. Ameliyattan 10 gün sonra hasta tam anlamı ile iyileşmiş olacaktır.

İyileşme süreçlerinde hastalara, sırt üstü bir biçimde çift yastıklı yataklarda yatmaları önerilir. Dikişler iyileşene kadar da işlemin yapılmış olduğu alana kimyasal ürün kullanılmaması gerekir. Badem göz estetiği sonrasında gözünüzde veya göz çevresinde, sizi rahatsız edecek dikiş izi veya bıçak izi kalmaz.

Son Güncelleme Eylül 20, 2022 Editör Bilgisi:[email protected]

Editör Bilgisi

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?