Six Pack Ameliyatı ve Fiyatı

Bu ameliyat cinsiyet fark etmeksizin hem erkeklerde hem de kadınlarda çok sık yaptırılan ve rastlanan ameliyat türleri olarak bilinmektedir. Bu ameliyat six pack operasyonu denildiği kadar karın kası ameliyatı olarak da geçebilmektedir. Eksikler sadece kalçaya ya da yüz bölgesine yapılmaksızın artık karın bölgesine de yapılmaya başlanmaktadır. Bu anlamlar düşünüldüğü takdirde en çok ortaya çıkan estetik türlerinden biri de six pack uygulamaları olarak bilinmektedir.

Bu bölgede yapılan uygulamalar karında kas görünümünü ve kitleleri meydana getirmektedir. Karındaki yağ dokudan kurtularak estetik bir görüntü kazanılması sağlanmaktadır. Bundan dolayı da birçok insan bu ameliyatı sıklıkla tercih etmektedir.

Six Pack Ameliyatını Kimler Yaptırmaktadır?

Bu operasyonları genellikle fit görünmek isteyen herkes yaptırmaktadır. Kişiler karında bulunan sarkık görüntüyü yok etmek istemektedir. Bundan dolayı da ilk olarak bu operasyona başvurmaktadır. Bu operasyon sayesinde özellikle karın bölgesinde yer alan kas kitleleri harekete geçirilerek daha da belirginleştirilmeye başlanmaktadır. Uzun süre boyunca spor yapma ile elde edilen bu kaslar estetik operasyonu ile birlikte hemen ortaya çıkabilmektedir.

Tam da bu detaylar göz önünde bulundurulduğu takdirde çok fazla uygulanan ve istenen bir operasyon olarak bilinmektedir. Burada bulunan estetik operasyonunda sadece karın bölgesinde değil göğüs bölgesinde meydana gelecek olan yağlanmalar da yavaş yavaş kontrol altına alınmaktadır. Hastalar bu ameliyata başvurduğu zaman herhangi bir ağrı işlemi yaşamamaktadır. Bunun nedeni herhangi bir kesim dikim işlemi yapılmaması olmaktadır.

Six Pack Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Bu ameliyatın birçok avantajı bulunmaktadır. En önemli avantajlarından biri kesinlikle ağrısız bir operasyon işlemi gerçekleştirilmesidir. Bunun yanında hastaya herhangi bir kesilme işlemi yapılmadığı için ameliyat bittikten sonra iz kalır mı diye bir problem asla yaşanmamaktadır. İyileşme süreçleri hızlı ve olabildiğince kısa olarak kişiler Bu operasyonlar sayesinde uzun süreli çaba harcayarak yapacakları kas işlemlerine kısa bir estetik tedavisiyle hemen oluşturabilmektedir.

Aynı zamanda kişinin eğer karın bölgesinde fazlasıyla miktarda yağlar bulunuyorsa bunların da alınma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Böylece kilo problemi yaşayacak bireylerin herhangi bir konuda problem yaşanmasının önüne geçilmiş olunmaktadır. Uygulama yaptıracak olan kişilerde öz güven sağlanmaktadır.

Six Pack Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Kişi bu ameliyata girmeden önce vücudunu genel kontrollerden geçirmek zorundadır. Sonrasında hekime nerelerde kas istediğini hangi bölgelerden yağ aldırmak istediğini anlatmaktadır. Sonrasında hekim buralarda bulunan bölgelere şekiller çizerek nerelerde kasılacağını belirlemektedir. Vücudun üst bölümünde bulunan fazlalık yağlar liposuction da devreye sokarak alınmaktadır. Yaklaşık olarak bakıldığı zaman bu işlem bir saate yakın sürmektedir. İşlemin yapım aşamasında hasta muhakkak anestezi görmektedir. Hastanın yaklaşık olarak 7 ile 10 gün boyunca kendine dikkat etmesi bu bölgesini koruması gerekmektedir.

Bunun yanında şişkinlik ya da ödem olduğu zaman kendini kötü hissetmemeli ve bunun ortadan kalkacağını bilmelidir. Bu operasyondan sonra hasta muhakkak yedikleri ve içtikleri şeylere dikkat etmeli ve ona göre beslenmelidir. Kazanılan görüntünün devam edebilmesi için muhakkak günlük yaşamında da spora devam etmelidir. Ameliyat bittikten sonra muhakkak kan sulandırıcı tarzda ürünler tüketmemesi gerekmektedir. Hastanın iyileşme süreçlerinde korse takması iyileşme adına hızını hızlandıracaktır.

Six Pack Ameliyatı Fiyatları Nasıl Olmaktadır?

Bu ameliyatın belirleyici faktörü muhakkak uygulanacak yerin büyüklüğü olarak bilinmektedir. Büyüklük ne kadar artarsa six pack ameliyatı fiyatları o kadar artacaktır. Bazı durumlarda işlemlerde sadece kas işlemi yapıldığı için fiyatlar minimum düzeyine bilmektedir. Ancak kas ile birlikte yağ aldırma işlemi de yapılıyorsa fiyatlar biraz artabilmektedir. Oldukça hassas ve önemli bir ameliyat olduğu için operasyon gerçekleştirilirken hijyene önem verilmektedir.

Son Güncelleme Eylül 9, 2022 Editör Bilgisi:[email protected]

Editör Bilgisi

Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?