fue saç ekimi

Fue Saç Ekimi Nedir?

Saçlarımız dışarıdan bakıldığında, görüntü olarak güzelliği, şıklığın ve asilliğin kıymetli bir göstergesidir. Toplumumuzda erkek ve kadın fark etmeksizin birçoğumuz, saçlarımızın güçlü, canlı, sık ve parlak olmasını, kısaca sağlıklı, güzel bir saçlara haiz olmayı istemektedir. Fakat belirli vakit sonra erkekler ve kadınlar olmak üzere hormonal dengesizlikler, ekolojik dengenin bozulması, havanın temiz olmaması, psikolojik faktörler, mineral ve vitamin eksikliği gibi birçok sebebin etki etmesiyle, saç kaybı, saçların dökülmesi gibi sorunlar görülmektedir.

Kadınlara istinaden erkeklerde, saç dökülme ve saç kaybı sorunlarının en büyük sebebi genetikten gelen sebeplerdir. Bu durum kadınlarda ise saç kayıplarının ve saç dökülmelerinin en çok yaşanılan nedeni ise hormon dengesizlikleri, B12 vitamini eksikliği veya demir eksikliği olduğu görülmektedir. Bunda dolayı en çok sorulan fue saç ekimi nedir sorusu cevaplanmaktadır. Bulunduğumuz günümüz zamanında saç kayıpları ve saç dökülme sorunlarından farklı saç ekimi metotları ile kurtulabilmek olasıdır.

Saç ekim profesyonelleri tarafından FUE metodu en fazla uygulanan metotlardan biridir. Saç ekim operasyonu yapacak olan saç ekim profesyonelleri önceden operasyon yapılacak hastaların, saç incelemesi yapmaktadırlar. Sonrasında saç ekim profesyonellerinin incelediği ve operasyon yapılacak kişiye FUE metodunun uygulanabilirliğine karar verildiğinde operasyona başlanır.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekim profesyonelleri birinci öncelik olarak yapılan uygulama sonrası natural bir görüntü kazanmak için, saç kayıp ve saç dökülmesini şikayeti ile başvuru yapan hasta kişilerin saçlarının öz çizgisi ile önceden belirlenmektedir. Bunun en belirgin sebebi çok geri veya çok önden başlayıp saçın ön noktasından doğal halinden uzaklaşmasındandır. Akabinde saçın ön noktasının düz bir biçimde olması natural ve canlılık açıdan seçilen bir şey değil. Saçın ön noktasının belirlenmesinden sonra saç kayıpları ve dökülmenin yoğun olduğu noktalar belirlenmektedir.

FUE metodu 4 aşamadan oluşmaktadır. İlk olarak saçların toplanacağı donör noktası traşlanarak operasyona başlanmaktadır. Bu metodun yani fue saç ekimi avantajları birden çok olarak bilinmektedir. Bunun sebebi ise mikromotor desteği ile saç köklerinin alınmasına kolaylık göstermesidir. Bundan sonraki aşama ise saçların köklerinin toplanacağı nokta bölgesel anestezi ilaçlar ile uyuşturularak ikinci aşamaya geçilmektedir.

Tüm işlemler bittikten ve saç kökleri toplanıldıktan sonra bunlar transfer edilecek olan noktaya çelik ucu ola n özel ekipmanlar yardımıyla kanal ismi veriler delikler açılmaktadır ve toplanan kıl kökleri deliklere birer birer transfer edilmektedir. FUE saç ekim operasyonu işlemi yaklaşık olarak 7-8 saat gibi zaman aralığında tamamlanmaktadır.

FUE Yöntemi Kimlere Uygulanabilir?

FUE operasyonu profesyonel ekipler tarafından 18 yaşını aşan, 18 yaşından büyük erkek ve kadın olmak üzere herkese uygulanması mümkündür. Saç kaybı, yıpranması veya dökülmesi yaşayan kadın, erkek herkes için uygun bir operasyondur. Fakat bu operasyonu geçirecek olan hastalar özellikle ek olarak bir cilt probleminin veya rahatsızlığının olması halinde bu işlem istenilen sonucu vermeyeceği unutulmamalıdır.

FUE Yöntemi Fiyatlandırılması Nasıl Olmaktadır?

Bu yöntemlerin fiyatlandırılması genellikle saçın ekileceği ve işlemin yapılacağı alanların büyüklüklerine ve küçüklüklerine göre değişmektedir. Bu konuda alanın hassaslığı ön planda tutulmaktadır. Tüm bunlara bakılarak doğru bir fiyat analizi verilmek için operasyonu yapacak kişi bu alanı iyice incelemektedir. Böylece fue saç ekimi fiyatları bu şekilde belirlenmiş olmaktadır. Nesilden nesile devam eden ve iyi yönde gelişim gösteren bir işlem olarak bilinmektedir.

 Fue Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

 Saçın dokusuna zarar vermeden gerçekleştirilen bir işlem olarak bilinmektedir. Kolay bir işlem olduğu için ağrı ya da sizi hissedilmeden otomatik olarak gerçekleştirilmektedir. Hastalarda herhangi bir sağlık sorununa neden olmadığı için birçok yaş grubuna rahatlıkla yapılmaktadır.

Son Güncelleme Eylül 9, 2022 Editör Bilgisi:[email protected]

Editör Bilgisi

Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?