Best Hair Transplant in Istanbul

İstanbul’un En İyi Saç Ekimi Kliniği

İstanbul, uzun yıllardır dünya çapında saç ekimi için en popüler şehirlerden biri olmuştur. İstatistikler, dünyada en çok saç ekimi operasyonu yapılan şehrin İstanbul olduğunu gösteriyor. Bunun nedeni İstanbul’daki insanların çoğunun kel olması değil, uluslararası hastaların saç ekimi için İstanbul’u tercih etmesidir. Uluslararası hastaların saç ekimi için İstanbul’u tercih etmeleri için pek çok sebep vardır. İstanbul saç ekim kliniklerinin bu kadar çok tercih edilmesinin sebepleri nelerdir?

Uygun Fiyatlar ve Düşük Döviz Avantajı

İstanbul’daki saç ekimi klinikleri hem fiyat hem de sundukları hizmet kalitesi açısından sürekli bir rekabet içindedir. Bu da hem fiyatların uygun olmasına hem de verilen hizmetin kalitesinin artmasına neden oluyor. Ayrıca Türk lirasının Euro ve Dolar kuru da İstanbul’daki saç ekim merkezlerini cazip kılan bir başka nedendir. Dolar ve Euro’nun Türk Lirası karşısında değerli olması İstanbul’daki saç ekim kliniklerini uluslararası hastalar için oldukça cazip kılmaktadır. Özellikle düşük kur avantajı nedeniyle dünyanın birçok yerinden insanlar saç ekimi için İstanbul’u tercih etmektedir.

Profesyonellik

İstanbul’daki saç ekim merkezlerinin uluslararası hastalar tarafından tercih edilmesinin bir diğer nedeni de profesyonelliktir. Hem saç ekimi uzmanlarına verilen ileri düzey eğitimler hem de devletin çıkardığı kanunlar ve yaptırımlar, İstanbul’daki saç ekimi kliniklerini gerçek anlamda profesyonel hale getirdi.

İstanbul’daki saç ekim merkezleri, uzun yıllardır uluslararası hastalarla çalıştıkları için profesyonel ve bütünsel bir hizmet anlayışına sahiptir.

İstanbul saç ekimi klinikleri sadece saç ekimi konusunda profesyonel olmayıp, uluslararası hastaların ulaşımı ve konaklamasında da kendilerini geliştirmişlerdir. Saç ekimi klinikleri profesyonel bir organizasyon içinde faaliyet göstermekte ve uluslararası hastalarına ulaşım ve konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Sağlık, Doğa ve Tarih Turizmi

Saç ekimini İstanbul’da popüler yapan bir diğer faktör de Türkiye’nin harika bir coğrafi konumda bulunmasıdır. İstanbul, Asya ile Avrupa’nın, Balkanlar ile Orta Doğu’nun kesiştiği noktada yer alan, üç tarafı denizler ve ormanlarla çevrili bu nedenle hem enfes doğal güzelliklere hem de yüzyıllardır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasından kaynaklanan muhteşem bir tarihi hazineye sahiptir. yüzyıllar.

Birçok saç ekimi kliniği, yurt dışından gelen hastalarını havalimanında karşılayıp konforlu otellerde ağırlamakta ve bu kişilerin saç ekimi sonrası streslerini atabilmeleri için çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Yani saç ekimi için İstanbul’u tercih eden uluslararası hastalar Türk misafirperverliğinin en güzel örneklerini yaşayabilirler. Bu işlemler o kadar profesyonelce ve sorunsuz bir şekilde yapılır ki saç ekimi operasyonlarınız bir tatile dönüşür. Öyle ki uluslararası saç ekimi hastaları İstanbul’da turistik turlara katılmadan ya da İstanbul’un doğal güzelliklerini görmeden ülkelerine dönmüyorlar. Bu da İstanbul’un neden saç ekimi için dünyadaki en ideal ülkelerden biri olduğunu gösteriyor.

İstanbul’da saç ekimi yöntemleri nelerdir?

İstanbul’un en iyi saç ekim klinikleri tarafından uygulanan popüler yöntemler FUE ve DHI yöntemleridir. Her iki saç ekimi yönteminde de donör bölgeden alınan saç köklerinin seyrelmiş ya da kelleşmiş bölgeye nakledilmesi esastır.

FUE yöntemi ile saç ekimi nedir?

Saç ekimi uygulamaları arasında en yaygın kullanılan yöntem olan FUE yönteminde donör bölgeden özel bir tıbbi cihazla alınan saç kökleri hiposol veya izotonik sıvı içerisinde bekletilerek tek tek hedef bölgeye nakledilir. Fue yöntemi ile saç ekimi bir veya birkaç seanstan oluşabilir.

DHI yöntemi ile saç ekimi nedir?

Saç ekimi yöntemleri arasında en çok kullanılan ikinci yöntem olan DHI yönteminde donör bölgeden alınan saç kökleri bir choi implanter ile hedef bölgeye nakledilir. FUE yöntemine göre avantajı ise saç köklerinin bekleme süresinin kısa olması ve uygulama için saç traşına gerek olmamasıdır.

Son Güncelleme Ocak 16, 2023 Editör Bilgisi:[email protected]

Editör Bilgisi

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?