Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Göz kapağı estetiği göz çevresinin yağlanması ya da yaşlılığa bağlı oluşan deri sarkması nedeni ile tercih edilmektedir. Son yıllarda gelişen teknoloji ile beraber oldukça kolay bir şekilde göz kapağı estetiği yapılmaktadır. Yağ torbalarının tamamen alınması ve göz çevresine sıkı bir görünüm kazandırmayı hedefleyen işlemlerden biridir. Bu şekilde göz çevresi daha estetik ve genç bir görünüm elde etmektedir. Kırışıklık oluşumunun da önüne geçen bu ameliyat göz torbalarının olmadığı bir cilt sunmaktadır. Genetik ya da yaşlanmaya bağlı oluşan bu göz torbaları ameliyat ile alınmaktadır.

Göz kapağı estetiği sayesinde genç bir yüze sahip olmak mümkündür. Bakımsız bir cilt ya da yaşlanmaya bağlı olarak oluşan bu göz çevresi torbalarını ameliyat yardımcı ile almak mümkündür. Bu şekilde cilt daha sıkı bir görünüm almaktadır. Üstelik kırışıklıkların giderilmesi bu ameliyat ile sağlanmaktadır. Göz çevresinde oluşan tüm sarkmalar için bu işlem yapılmaktadır. Aynı zamanda gevşemiş göz çevresi de sorunsuz bir şekilde tedavi edilerek yüze sıkı bir görünüm kazandırmaktadır. Göz çevresi kaldırılarak yüz daha genç bir şekle kavuşmaktadır.

Göz Kapağı Düşmesi ve Göz Çevresi Torbaları Neden Oluşur?

Göz kapağı düşmesi genetik olarak meydana gelmektedir. Bazı durumlarda yaşlanmaya bağlı da göz kapağı düşüklüğü ve göz çevresinde torba oluşumu başlamaktadır. Yaşlılık bu sorunların en başında yer alan nedenlerden biridir. Kişilerin cildinin esnek yapıda olması da erken yaşta göz kapağı düşüklüğüne neden olmaktadır. İnce cilt yapısına sahip kişilerin daha kolay ciltleri kırışmaya ve yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlamaktadır. Son zamanlarda en sık tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri ise göz kapağı ameliyatı olarak bilinmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Faydaları Nelerdir?

Göz kapağı ameliyatı kişinin daha genç bir cilt görünümüne sahip olmasına yardımcıdır. Üstelik cildin esnekliğini ortadan kaldırarak daha sıkı bir cilt oluşturmaktadır. Göz çevresindeki kırışıklıklar da bu ameliyat ile beraber ortadan kalkmaktadır. Aynı zamanda göz çevresindeki sarkık görüntü tedavi edilerek daha estetik bir form kazandırılmaktadır. Göz altlarında oluşan sarkmalar ve yağ torbaları alınmaktadır. Bu şekilde kişi cilt bakımlarını daha kolay bir şekilde tamamlamaktadır. Üstelik derinin kendi yapısını bozmadan tamamlanan bu ameliyat göz altı morluklarına da iyi gelmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Tekrar Yağ Torbaları Çıkar mı?

Göz kapağı ameliyatı olan kişiler bu ameliyat öncesi ve sonrasında onları neler beklediğini merak etmektedir. Bu şekilde ameliyat hakkında araştırma yapan kişiler pek çok sorunun yanıtına da ulaşmaktadır. Göz kapağı estetiği yağ torbalarının alınması ile derinin sıkılaştırma işlemlerinden biridir. Ameliyat sonrasında uzun süre boyunca tekrar yağ torbası oluşumu meydana gelmemektedir. Aynı zamanda kişinin cildine iyi bakması ile tekrar göz kapağı düşüklüğü problemi de yaşanmamaktadır. Göz kapağı ameliyatı kesin tedavi görevi görmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Hastaları Neler Bekliyor?

Göz kapağı ameliyatı sonrasında hastaların kendilerine iyi bakması gerekmektedir. En az hasarla tedavi kısa sürede etkisini göstermeye başlayacaktır. Göz kapağı ameliyatlarında hastaların belirli bir süre göz kapağının ve çevresinin şiştiği görülmektedir. Ödeme bağlı olarak şişen göz çevresi zaman içerisinde inerek daha estetik bir form kazanmaktadır. Aynı zamanda ağrılı bir ameliyat olmaması da kişilerin günlük hayatlarında devam edebilmelerini sağlamaktadır. Ameliyat sonunda kişiler evlerinde dinlenebilmektedir. Göz kapağının üst kısımlarında ince bir bant yapıştırılmaktadır.

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göz kapağı için en kesin tedavi cerrahi bir işlem olan ameliyattır. Bu şekilde hastalar göz kapağı düşüklüğü probleminden tamamen kurtulmaktadır. Göz kapağı ameliyatlarında en az 1 hafta dinlenme zamanı tanınmalıdır. Aynı zamanda bantların göz kapağında takılı kalmasına özen gösterilmelidir. Dikişler ortalama 5 gün sonunda alınmaktadır. Dikiş alımı ile düzenli pansuman yapılmalı ve kimyasal ürün kullanımından da uzak durulmalıdır. Güneş ile direk temastan kaçınılmalıdır. Kişi yüz üstü yatmamalı ya da su ile direk olarak göz çevresini temas ettirmemelidir.

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları Nelerdir?

Göz kapağı estetiği fiyatları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Göz kapağı estetiği fiyatları hakkında bilgi almak isteyen kişiler seldahaircenter.com adresi üzerinden detaylı bilgi alabilmektedir. Aynı zamanda işlem ve ameliyat süreci hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler de merkezimiz ile iletişime geçmelidir.

Son Güncelleme Eylül 6, 2022 Editör Bilgisi:[email protected]

Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?