Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Çeşitli ve birçok nedenlerden dolayı karın bölgesinde bazı durumlarda yağ fazlalığı meydana gelebilmektedir. Bu yağ fazlalığını aynı zamanda deri fazlalığı da denmektedir. Bu gibi işlemler meydana geldiği zaman sarkıklar ya da buna benzer sorunlar ortaya çıkmaktadır. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi tıpa da fayda sağlamaktadır. Tıp sektörü genişledikçe bunlar için tedavi yöntemleri de oluşturulmuştur. Özellikle karın bölgesinde yer alan gevşeklikler ya da sarkmalar için karın germe tarzı operasyonlar yapılmaktadır.

Bu operasyonlar yapılırken hasta cerrahi yöntemleri ile tedavi olmaktadır. Böylece düzgün bir görüntüye sahip olmak için işlemlere tabi tutulmaktadır. Bu bölgede meydana gelebilecek tüm yağlanma işlemleri son bularak karın bölgesinin düzleşmesi amaçlandırılmıştır.

Karın Germe Ameliyatı Tam Olarak Ne Anlama Gelmektedir?

Bu operasyon cerrahi bir operasyon niteliğinde nitelendirilmektedir. Karın mı aynı zamanda göbek bölgesinin kastederek yapılacak olan bir işlem olarak belirtilmektedir. Özellikle kadınlarda hamilelik dönemlerinden sonra vücutta bazı şekil bozuklukları meydana gelebilmektedir. Bunların en başında karın ya da göbek bölgesi gelmektedir. Kişi ne kadar zayıflarsa zayıflasın karın deforme olduğu için eski haline gelme anlamında çok zorlanmaktadır. Bundan dolayı da özellikle göbek kısmı estetik açıdan hiç hoş durmayan görüntülere sebep olabilmektedir. Deformasyon arttıkça karın bölgesinde oluşabilecek durumlarda artış göstermektedir.

Karın bölgesindeki duvarlar yavaş yavaş yağ bağlamaya başlamaktadır. Bu bölge ya bağladıkça gevşemeler oluşmaktadır. Zamanla belli bölgelerde çatlaklıklar da meydana gelebilmektedir. Bu oluşumların önlenebilmesi operasyonlar sayesinde rahatlıkla yapılabilmektedir. Sonrasında yapılacak olan ve devam edilebilecek olan diyet ve sporla birlikte takviye edilmiş olmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Bu ameliyatı uygulanacak tekniği hekim önceden karar vermektedir. Deride ve derinin alınacağı bölgelerde cerrah çeşitli ve birçok muayene işlemi gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte radyolojik görüntüler çekmektedir. Bu bölgede bulunabilecek sezeryan izi ya da başka türlü izlerin takibi ile birlikte göbekte yanları doğru çizgi çekilerek bir tasarım oluşturulmaktadır. Bu tasarım ile birlikte Serkan ya da çatlayan derinin göbek deliğinin üst kısmına çıkacak şekilde ayarlanması yapılmaktadır. Aşırı yağlanma gibi problemlerde de yine aynı cerrahi yöntemler uygulanmaktadır.

Karın bölgesinin duvarlarındaki zarlara göre toparlayıcı dikişler atılmaya başlanmaktadır. Böylece Serkan ve yavaş yavaş gevşemiş olan karın görüntüsüne de çözüm ulaştırılmaktadır. Bu ameliyat genellikle anestezi verilerek yapılmaktadır. Böylece hasta da herhangi bir acı ağrı gibi süreçler oluşmamaktadır. Hastanın karın bölgesine göre değişebilecek süreler mevcut durumda bulunmaktadır. Gelene bakıldığı zaman bu ameliyat yaklaşık olarak 4 saat sürmektedir. Ameliyatta kullanacak olan dikiş teknikleri ve buna benzer tüm teknikler önemli olmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreçleri Nasıldır?

Bu kesinlikle hastanın bedenine ve koşullarına göre değişmektedir. Ameliyattan çıktıktan sonra hasta en az 2 gün hastanede bakım bu ameliyattan hemen sonra hastalara kesinlikle korse giymeleri tavsiye edilmektedir. Yaklaşık olarak 1 ay boyunca çıkarmadan sürekli taktığı korseler sayesinde vücudun hemen foruma ulaşması sağlanmaktadır. Ameliyattan sonra kişi yavaş yavaş ayağa kalkıp yürüme işlemlerine başlayabilmektedir.

Bu işlemlerden sonra vücutta ağrılar oluşabileceği için muhakkak ağrı kesiciler tüketilmesi gerekmektedir. Hasta ameliyat olduktan sonra yaklaşık olarak 3 gün boyunca banyo yapmamaktadır. Dikişlerin kaynaması bir hafta sürmektedir. Bu esnada hapşırırken öksürürken hareketlerine biraz daha dikkat etmelidir. Tamamen iyileşmesi 10 haftayı bulmaktadır.

Karın Germe Ameliyatları Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Fiyatlardaki belirleyici faktörler genellikle yapılacak olan işlemlerin çeşitliliği olarak bilinmektedir. Günümüzde karın germe fiyatları 2022 yılına bakıldığı zaman uygun fiyatlar ile sonuçlar bulabilmek mümkün olmaktadır. Karın bölgesindeki yağ miktarı ne kadar fazla ise işlem o kadar uzun olacağından dolayı fiyat da artacaktır. Bu konuda cerrahın seçimi hastanın tercihi çok önemli olmaktadır. Hastanın muhakkak iyi bir yerde ameliyat olmasına özen göstermesi gerekmektedir. Bu ortamın son derece temiz ve düzenli olması gerekmektedir.

Son Güncelleme Eylül 9, 2022 Editör Bilgisi:[email protected]

Editör Bilgisi

Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?