otoplasti nedir, otoplasti fiyatları

Otoplasti Nedir? Otoplasti Fiyatları

Kepçe kulak problemi küçük yaştan itibaren başlamaktadır. Bunun için ileri yaşlarda tedavi seçenekleri bulunmaktadır. Kepçe kulak tedavisi kişilerin sosyal hayatlarında özgüvenli hissetmelerini sağlayan en önemli uygulamalardan biridir. Otoplasti tedavisi tanı koyulduğu andan itibaren kişilerin istedikleri zaman yaptırabilecekleri bir operasyondur.

Kepçe kulak sorunundan kalıcı olarak kurtulmak isteyen hastalar kulağa herhangi bir zarar vermeyen bu tedaviyi yaptırmaktadır. Son dönemde otoplasti fiyatları yapılan uygulamaya ve kişinin kulak ölçülerine göre belirlenmektedir. Tüm kepçe kulak estetiği fiyatları kişiye özel verilmektedir. Bu şekilde daha sağlıklı bir işlem sonucu alınmaktadır.

Kulağın kendi yapısının elastik olması herhangi bir komplikasyon oluşmadan tedavinin tamamlanmasını sağlamaktadır. Kulak estetiği olarak da geçen otoplasti sayesinde kişiler yüz hatlarını daha belirgin hale getirmektedir.

Kepçe kulak problemleri küçük yaştan ileri yaşa kadar devam eden ve kişilerin kendi özgüvenlerini kaybetmelerine neden olan durumlardan biri olarak gösterilmektedir. Aynı zamanda bu operasyon duyma yetisinde herhangi bir farklılığa yol açmamaktadır.

Otoplasti Tedavileri Nasıl Uygulanır?

Otoplasti bilinen kepçe kulak tedavileri arasında yer almaktadır. Bu ameliyat ile beraber kişiler kendilerini çok daha iyi ve özgüvenli hissetmeye başlamaktadır. Tedavi basamaklarının başında ön kontrol ve muayene yer almaktadır. Kişinin kulak yapısı incelenmekte ve ameliyata uygun olup olmadığı belirlenmektedir.

Ameliyata uygun görülen kişi o gün için hazırlanmaktadır. Kulak yapısını yeniden şekillendiren bu tedavi ile kulak boyutu küçültülmekte ve daha düzgün bir forma dönüştürülmektedir. Bu tedavi duyma ile ilgili hiçbir noktayı etkilememektedir.

Otoplasti Ameliyatı Neden Yapılır?

Otoplasti ameliyatı kepçe kulak görünümünü ortadan kaldırma adına yapılmaktadır. Kulak şeklinin doğuştan bozuk olması ve bunun düzeltilmesi için yapılan tedavi yöntemlerinden biridir. Bu sayede kişiler daha estetik bir kulak yapısına sahip olmaktadır. Aynı zamanda kulağın şeklinin oturtulması için de önemli tedavilerden biridir.

Kulakta oluşan bu şekil bozukluğu genetik olarak kişiden kişiye geçmektedir. Bu nedenle tedavi edilmesi çok daha sağlıklıdır. Otoplasti ameliyatı kulak görünümünden rahatsız olanlara yeni bir kulak şekli oluşturma adına yapılmaktadır.

Otoplasti Kepçe Kulak Ameliyatı Yaptırma Avantajları Nelerdir?

Otoplasti ameliyatı sonunda kişi istediği kulak yapısına sahip olmaktadır. Kepçe kulak ve büyük kulak problemi bu ameliyat ile kesin olarak tedavi edilmektedir. Kulaklar daha estetik görünüm kazanırken kişiler özgüvenini yükseltmektedir. Hem fiziksel hem de psikolojik bir tedavi olarak görülmektedir.

Ameliyatın başarılı geçmesi ile kişiler sosyal hayatta kendilerini daha iyi hissetmeye başlamaktadır. Aynı zamanda otoplasti ile beraber yüz hatları da belirgin hale gelmektedir. Yapılan tedavi kısa süren ve oldukça hızlı sonuç veren ameliyatlardan biridir.

Otoplasti Ameliyatı Hangi Hastalar İçin Uygundur?

Otoplasti ameliyatı büyük ve kepçe kulak şekline sahip olan herkes için uygundur. Ameliyat için kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Büyük kulak görünümünden rahatsız olan ve sosyal hayatında kepçe kulak şeklinden uzak bir görüntüye sahip olmak isteyen kişilere yapılmaktadır.

Kulakta oluşan bu şekil bozukluğunun ileri seviyelere gelmemesi adına da bu ameliyat önerilmektedir. Kulak şeklinde oluşan tüm problemli görünüm ortadan kalkmaktadır. Bu sayede kişiler hem iş hayatlarında hem de sosyal hayatlarında daha özgüvenli hissetmeye başlamaktadır.

Otoplasti Ameliyatı Ne Kadar Zaman Alır?

Otoplasti ameliyatı genel olarak 1 ila 2 saat süren ameliyatlardan biridir. Merak edilen konulardan biri olan bu ameliyat süresi tamamen kişilerin kulak yapısına bağlı olarak değişmektedir. Yapılan estetik operasyondan en iyi sonucu alabilme adına doğru uygulamalar yapılmaktadır.

Bu nedenle ameliyat yaklaşık 1 ile 2 saat aralığında devam etmektedir. Ameliyatın ardından kişiler doğru ve düzgün bir bakım sürecine girmektedir. Bu sayede daha hızlı iyileşme göstermek mümkündür.

Otoplasti Tedavisi Sonunda Hasta Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Otoplasti tedavilerinde ameliyat sonrasındaki süreç en önemli noktalardan biridir. İlk 1 hafta boyunca kulakların su ile temasından kaçınılması gerekmektedir. 1 hafta sonunda su ile temas ettikten sonra mutlaka ameliyat bölgesi kurulanmalı ıslak bırakılmamalıdır. Bandajlar ilk 3 gün takılı kalmalıdır. Kulakların üzerine yatılmamalı ve şekli öne doğru kıvrılmamalıdır.

Bandajlar ilk 2 hafta boyunca yatarken tekrar takılmalıdır. Pansumanların düzenli yapılması gerekmektedir. Bu süre içerisinde beslenme düzenine dikkat edilmeli ve verilen ilaçların da doğru bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Son Güncelleme Kasım 24, 2022 Editör Bilgisi:[email protected]

Editör Bilgisi

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?